łowisko ZGODA

Relacja z zawodów karpiowych 4-7 czerwca 2015

III Towarzyskie Zawody Karpiowe 2015

W dniu 4.06.2015 r. zakończyła się III edycja Towarzyskich Zawodów Karpiowych. Już po raz trzeci grono sympatyków wędkarstwa karpiowego, spotkało się nad urokliwym łowiskiem, aby walczyć o karpiowe trofea. Tak jak w roku ubiegłym, zawody te rozgrywane były na łowisku Zgoda nieopodal Jarosławia. Ostatecznie w rywalizacji wzięło 14 - dwuosobowych drużyn z różnych części Polski. Tegoroczna edycja Towarzyskich Zawodów Karpiowych była również klasyfikowana jako eliminacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym - Polish Carp Masters 2015. Dzięki temu, zwycięzcy III TZK otrzymali darmowy bilet wstępu na tę imprezę. Niestety, w tym roku natura okazała niełaskawa dla naszych zawodników, jednak pomimo odbywającego się tarła - rywalizacja jak co roku była bardzo zacięta i dopiero ostatnia noc rozstrzygnęła, które drużyny zajmą miejsca na podium. A dzięki naszym sponsorom, firmom - TTCarp, DUXON, Jet Fish, Stalomax, CarpTravel.pl/Profess oraz Rock World - było o co walczyć.

Podczas czterodniowej rywalizacji nasi zawodnicy złowili 212,190kg ryb. Dokładnie 33 ryby - 11 amurów i 22 karpie. Średnia waga złowionej ryby wyniosła 6,54kg.

Pierwszego dnia, punktowali głównie zawodnicy ze stanowiska nr 14 Grzegorz Gajda oraz Jacek Drachal z Roztoczańskiego Klubu Karpiowego, złowili cztery ryby i objęli prowadzenie w generalnej klasyfikacji. To również z tego stanowiska padła pierwsza ryba zawodów. Szczęśliwym łowcą okazał się Grzegorz Gajda, łowiąc amura o wadze 3,54 kg zdobywając tym samym nagrodę niespodziankę za pierwszą rybę zawodów ufundowaną przez właściciela łowiska - Marka Tuleję, weekendową zasiadkę na łowisku "Zgoda".

 

Każda kolejna noc przynosiła zawodnikom nowe ryby, a rywalizacja się rozwijała z godziny na godzinę. Na prowadzenie wyskoczyli zawodnicy ze stanowiska nr 1 Kamil Hypiak oraz Paweł Popowicz - łowiąc regularnie ryby, aż do końca zawodów. To również ze stanowiska nr 1 padła ostatniego wieczoru największa ryba zawodów — karp o wadze 15,260 kg, złowiony przez Kamila Hypiaka.

 

Bardzo emocjonująco również wyglądała walka o podium. Tutaj również sytuacja zmieniała się z godziny na godzinę. Dopiero ostatnia noc i poranek zadecydowały o ostatecznym wyniku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że stanowisku nr 9 - Mateusz Styka, Tomasz Szewczyk zabrakło jedynie 90 gram do trzeciego miejsca - to pokazuje, jak zacięta była rywalizacja.

Prócz wspomnianej wyżej rywalizacji naszym zawodom towarzyszy również wspaniała atmosfera. Chcąc utrzymać towarzyski klimat naszych zawodów, nagradzamy co roku najbardziej towarzyskiego zawodnika. Wprawdzie nagroda należała się każdemu z uczestników, jednak musieliśmy wybrać tylko jedną osobę. Tegoroczną nagrodę integracji zdobył Piotr Klimczak z Rzeszowa - stanowisko nr 13, choć możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że podczas tych zawodów był on uczestnikiem każdego stanowiska.

 

Wyniki III Towarzyskich Zawodów Karpiowych Zgoda 4-7 czerwca 2015

Miejsce I Hypiak Kamil, Popowicz Paweł - Łowcy Karpi - 8 karpi o łącznej wadze 66,78kg
Miejsce II Nowak Arkadiusz, Buk Artur - Carp Stars Team - 3 amury, 2 karpie o łącznej wadze 32,46kg

Miejsce III Gloc Piotr, Różański Artur - Jarosław - 4 karpie o łącznej wadze 28,52kg

 

4. Szewczyk Tomasz, Styka Mateusz - Chełm/Rzeszów - 28,43kg
5. Gajda Grzegorz, Drachal Jacek - Roztoczański Klub Karpiowy - 20,93kg
6. Kułakowski Tomasz, Pasierb Marek - Roztoczański Klub Karpiowy - 11,35kg
7. Lelek Bartosz, Lelek Artur - Rzeszów - 9,70kg
8. Terenowicz Kamil, Klimczak Piotr - Rzeszów - 8,72kg
9. Turek Tomasz, Jarych Artur - TTCarp Team - 5,30kg

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom, firmom: TTCarp, DUXON, Jet Fish, CarpTravel.pl, Stalomax oraz Rock World. Za ufundowanie naszym zawodnikom bardzo atrakcyjnych nagród. Dziękujemy również właścicielowi łowiska Zgoda oraz jego żonie za udostępnienie łowiska, oraz pełne wsparcie podczas organizacji zawodów.

 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zdrową rywalizację i wspaniałą atmosferę.
Do zobaczenia za rok!
Mateusz i Piotr.

Wstecz

Do Państwa dyspozycji oddajemy Strefe użytkowników na Naszej stronie, w łatwy i szybki sposób można dodać zdjęcia lub opinie o Naszym Gospodarstwie (Łowisko ZGODA).
Po zarejestrowaniu się każdy użytkownik otrzymuje profesjonalny panel do zarządzania zdjęciami. Życzymy przyjemnego użytkowania.